Wytrawiacz stomatologiczny

Wytrawiacze stomatologiczne to produkty medyczne zawierające m.in. kwas o-fosforowy. Dzięki niemu wzrasta zdolność adhezyjna szkliwa, umożliwiając w ten sposób stosowanie uzupełnień stomatologicznych.

Jak działa wytrawiacz?

Ze względu na swoje właściwości wytrawiacz stomatologiczny skutecznie wytrawia szkliwo i powierzchnię zębiny. Substancja zwiększa przyczepność szkliwa poprzez wzrost jego porowatości. Jest to zasługą stosunkowo niskiego odczynu pH, który ma wpływ na zmiany strukturalne w szkliwie i zębinie. Dzięki temu można go wykorzystać m.in. podczas wytrawiania przed zastosowaniem wkładów z włókna szklanego (koronowo-korzeniowych), a także jako środek poprzedzający zastosowanie laków do bruzd lub szczelin.

Kiedy stosuje się wytrawiacze stomatologiczne?

Substancje wytrawiające szkliwo i zębinę stosuje się w stomatologii bardzo często. Co więcej, można ich używać przed zastosowaniem preparatów o właściwościach światłoutwardzalnych i chemoutwardzalnych. Popularność wytrawiaczy wynika również z ich właściwości.

Substancje te mają konsystencję półpłynną, dzięki której docierają nawet do trudno dostępnych miejsc. Co więcej, wytrawiacze krzepną po nałożeniu, dzięki czemu tworzą na powierzchni szkliwa (zębiny) stabilną strukturę. Warto dodać, że wytrawiacze mają bardzo często kontrastową barwę. Dzięki temu można je łatwo usunąć po aplikacji.

Korzyści ze stosowania wytrawiaczy

Wytrawiacz stomatologiczny jest produktem o specjalistycznych właściwościach. Dlatego stosowanie go niesie ze sobą szereg korzyści:

  • skraca czas zabiegu, poprawiając właściwości adhezyjne wytrawianej powierzchni,
  • łatwo dociera nawet do trudno dostępnych miejsc,
  • szybko wchodzi w reakcję z wytrawianą tkanką,
  • eliminuje ryzyko powstawania szczelin brzeżnych, które mogłyby doprowadzić do przyspieszenia zmian próchniczych,
  • jest łatwy w nakładaniu.

Wytrawiacz stomatologiczny korzystnie wpływa na proces leczenia. Zawarte w nich substancje czynne są dostępne w bezpiecznym stężeniu, dzięki czemu nie stanowią żadnego niebezpieczeństwa dla pacjenta. Warto również dodać, że aplikacja wytrawiacza jest prosta. Jego półpłynna, gęsta konsystencja sprawia, że produkt dociera jedynie tam, gdzie jest to konieczne. Oznacza to, że ryzyko przypadkowego wytrawienia sąsiadujących zębów i tkanek jest ograniczone do minimum.

Na stronie https://sklep.marrodent.pl/ znajduje się szereg wytrawiaczy, które mają ściśle określone właściwości chemiczne. Dzięki temu stomatolog może z łatwością dobrać produkt, który będzie spełniał jego oczekiwania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here