Zdrowszy tryb życia

Moda na zdrowy tryb życia z tygodnia na tydzień przybiera na sile. Coraz więcej osób decyduje się na wprowadzenie zmian do swojej codziennej rutyny tak, aby poprawić wydolność organizmu i zadbać nieco o sylwetkę. Najczęściej wiąże się to z pójściem na siłownię, basen czy bieganie i jest to jak najbardziej inicjatywa godna pochwalenia. Niestety niebyt często idzie za tym znacznie ważniejsza zmiana – ta dotycząca nawyków żywieniowych. Z czego należy zrezygnować wybierając nowe zdrowsze życie? O tym w dzisiejszym poradniku!

Unikaj mrożonek!

Pierwszą z rzeczy na naszej czarnej liście produktów żywieniowych są wszelkiej maści mrożonki. Jeżeli chcesz być fit musisz z nich zrezygnować. Dotyczy to wszystkiego od mrożonych warzyw po gotowe dania. Mrożonki bardzo często naszpikowane są przeróżnymi konserwantami, które po spożyciu zatrzymują wodę w organizmie. Do tego są uboższe w mikroelementy i witaminy niż swoje świeże odpowiedniki. Jakby tego było mało posiłki z paczki to również ekstra kalorie upchane w mniejsze objętości. Nie wspominam już o oleju, który często jest niezbędny do podgrzania tego typu potraw.

Sztucznie słodzone napoje – stanowcze nie!

Kolejnym z produktów kwalifikujących się do wyrzucenia z naszego jadłospisu są „kolorowe” napoje słodzone sztucznymi słodzikami. Pijąc tego typu soki czy oranżady pochłaniamy ich olbrzymie ilości, co prowadzi do wzmocnienia uczucia pragnienia. Tak właśnie działają słodziki! Zamiast nich, lepiej jest wybrać czystą wodę a w domu wyposażyć się w dzbanki filtrujące https://filtryonline.com/pl/dzbanki-filtrujace-wode. Przy ich pomocy zapewnicie sobie źródło czystej, zdrowej wody bez konserwantów i innych nieprzyjaznych chemikaliów. Biorąc pod uwagę to, jak ważne w zdrowym trybie życie jest odpowiednie nawodnienie taki dzbanek filtrujący to inwestycja typu must-have, no, chyba że wolicie wodę butelkowaną, jednak ta po jakimś czasie wygeneruje znacznie większe koszty.

Jeśli procenty to nie w napojach!

Skoro już przy napojach jesteśmy, to warto napiętnować w tym miejscu jeden z nagminnych błędów osób, które przechodzą na fit life – alkohol. Jeśli zaczęłaś/zacząłeś ćwiczyć, odstaw alkohol na bok. Nie ma już miejsca na wieczorne piwo do meczu, czy dwa drinki dla relaksu w pubie. Dlaczego? Po pierwsze alkohol to puste kalorie. 1 gram alkoholu to ok. 7 kcal, co na jeden kufel piwa daje nawet 260 kcal! Jakby tego było mało, alkohol pobudza apetyt, co jeszcze bardziej kłóci się z ideami diety.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here