zioła
fot. pexels.com

Zioła mają wiele właściwości zdrowotnych. Poznaj zioła, które są najbardziej cenne dla Twojego zdrowia; organizmu; procesów, jakie zachodzą w Twoim ciele! Pamiętaj tylko, że muszą to być zioła prawdziwe, w formie liści, a nie zamknięty w herbacianych saszetkach susz.

Zobacz też: https://www.citeam.pl/pokrzywa-zrobi-z-toba-wiosenny-porzadek/

Pokrzywa

Liście pokrzywy są wśród ziół prawdziwą bombą wartościowych składników. Wśród nich znajdują się głównie takie witaminy jak A, B2, C, E, K oraz sole mineralne jak fosfor, mangan, magnez, wapń, krzem, potas i żelazo. Pokrzywę zaleca się pić codziennie (nawet 2-3 razy dziennie) przez około 2-3 tygodnie i zrobić przerwę około 1,5 tygodnia; a następnie wrócić do tego rytuału. W ten sposób można uzyskać najlepsze efekty. Pokrzywa zdecydowanie poprawia jakość skóry, włosów i paznokci. Dodatkowo poprawia pracę nerek i świetnie sprawdza się przy problemach z układem moczowym. Pokrzywę zaleca się również w walce z cukrzycą, ponieważ skutecznie oczyszcza ona organizm z toksyn, wzmacnia układ immunologiczny. 

Czystek

Liście czystku będą idealne dla osób, które często dostają infekcji i są to infekcje nawracające oraz mają problemy z układem immunologiczny, który jest rozchwiany. Czystek będzie bardzo pomocny dla osób przyjmują leki na choroby niedokrwienne serca, ponieważ pomoże on w ich skuteczniejszym działaniu. Czystek warto pić, gdy chcemy oczyścić organizm z toksyn, a szczególnie z metali ciężkich; a także przy problemach z łuszczycą.

Melisa

Rzadko kiedy jednorazowe napicie się melisy sprzyja uzyskaniu właściwości wyciszających i uspokajających – bo też z takich słynie to zioło. Natomiast regularne spożywanie tego zioła rzeczywiście sprzyja wyciszeniu, unormowaniu pracy serca, wyeliminowaniem stresu. Dodatkowo melisa ma właściwości antywirusowe i przeciwbakteryjne, które świetnie widać nie tylko podczas spożywania naparu, ale delikatnego przemywania nim problematycznej skóry.

Pamiętaj, że każde zioła mają swoje szczególne właściwości prozdrowotne. Będziesz jednak mogła odkryć je jedynie wówczas, gdy wybierzesz zioła w liściach lub dobrze przygotowane świeże, a nie te w torebkach herbacianych, które niestety są pozbawione właściwości zdrowotnych.

Przeczytaj też: http://urodaporady.pl/maseczka-kremowa-czy-w-plachcie-ktora-lepsza/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here