Zioła, które wyleczą Twoją wątrobę
Zioła, które wyleczą Twoją wątrobę

Nasza wątroba musi wiele znieść. Niezdrowe odżywianie się, lekarstwa, alkohol, przeróżne zanieczyszczenia, które występują w pokarmach, wozie a także przebyte choroby, wirusy, bakterie. Istnieją zioła na wątrobę, które pomogą nam w regeneracji tego ważnego narządu, a przede wszystkim ochroni wątrobę przed zbytnim obciążeniem.

Zapobieganie zbytniemu obciążeniu wątroby to podstawa. Z pomocą przychodzą nam zioła na wątrobę, które poprawiają trawinie, stymulują wytwarzanie żółci, działają ochronnie na wątrobę i przyspieszają regenerację komórek wątrobowych. Najbardziej polecane przez lekarzy, a także dostępne w każdej aptece zioła i ich preparaty to:

Ostropest plamisty

Ostropest plamisty ( Silybum marianum ) to roślina o silnym działaniu odtruwającym organizm. Wiele leków ma w składzie wyciąg z ostropestu zawierający związek flawonoidów o nazwie sylimarol, który niezwykle szybko regeneruje uszkodzone komórki wątroby. W skład związki wchodzi pięć flawonoidów: silybina, izosylibina, dihydroksysilybina, silydianina, silykristina. Wszystkie wykazują silne działanie ochronne na wątrobę. Działają odtruwająco, przeciwzapalnie na wątrobę, hamują proces włóknienia wątroby, a także pomocne są w leczeniu schorzeń wątroby.

Mniszek pospolity

Mniszek pospolity (Taraxacum officinale) to zioło pobudzające wydzielanie żółci, unieszkodliwia zły cholesterol, Mniszek jako zioło na wątrobę polecany jest przy leczeniu marskości wątroby i a także w celach regeneracyjnych po przebyciu wirusowego zapalenia wątroby. Roślina ta ma znakomite właściwości oczyszczające organizm, a poprzez swoje oddziaływanie na wątrobę i pobudzenie wydzielania żółci wspomaga usuwanie toksyn.

Dziurawiec zwyczajny

Dziurawiec zwyczajny (Hypericum perforatum) jest ziołem działającym na wątrobę, lecz także o innych zastosowaniach w ziołolecznictwie. Jego zastosowanie jest bowiem bardzo wszechstronne. Niezwykle dobrze sprawdza się jako lekarstwo pierwszej pomocy przy niestrawnościach, bólach brzucha, kolkach i zaparciach. Dzieje się tak dlatego, że stymuluje wydzielanie żółci, odpowiedzialnej za trawienie. Likwiduje uczucie ciężkości po tłustym posiłku.

Karczoch

Karczoch zwyczajny wspomaga wydzielanie żółci, redukuje zbyt wysoki poziom cholesterolu, Ekstrakt z tej rośliny zawarty jest w wielu homeopatycznych lekach na wątrobę. Główna substancją leczniczą otrzymywana z karczocha jest cynaryna usuwająca z wątroby toksyny. Preparaty z karczocha zalecane są także w profilaktyce i leczeniu całego układu pokarmowego. Karczoch usuwa złogi, metale ciężkie i wszelkie substancje szkodliwe z wątroby.

W naszej apteczce domowej i podróżnej powinny znaleźć się preparaty lub suplementy diety wspomagając pracę wątroby. Leki ziołowe na wątrobę zapewnia komfort po jedzeniu, ochronią układ pokarmowy przed nadmiernym obciążeniem, będą stymulować wydzielanie żółci niezbędnej do prawidłowo trawienia. Jeśli nie chcemy przykrych dolegliwości ze strony naszego układy pokarmowego lub jeśli chcemy oczyścić organizm z toksyn zaopatrzmy się z zioła na wątrobę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here