Centrum medyczne to ośrodek usług medycznych wykonujący różnego rodzaju zabiegi z zakresu rehabilitacji i fizjoterapii. Wystarczy mieć skierowanie, albo skorzystać z usług odpłatnych i otrzymuje się tam zabiegi, które pomagają powrócić do formy naszemu kręgosłupowi.

Rehabilitacja to walka z niepełnosprawnością. Zabiegi te przepisywane są osobom, które doznały jakiegoś urazu, a rehabilitacja ma pomóc przywrócić ich ciało do stanu sprzed zdarzenia, które uczyniło ich niepełnosprawnymi. Rehabilitacja wykonywana przez rehabilitanta wykorzystuje szereg przyrządów, których zadaniem jest miejscowe oddziaływanie na dany obszar ciała. Dobrze i profesjonalnie prowadzona rehabilitacja może sprawić cuda, pacjent wraca do pełnej sprawności. 

W centrum medycznym wykonuje się również zabiegi z zakresu rehabilitacji kręgosłupa. To najczęstszy powód wizyty pacjentów w centrum medycznym. Siedzący tryb życia, praca za biurkiem, brak zajęć fizycznych powodują trwały dyskomfort narządu ruchu. Rehabilitacja kręgosłupa pozwala na zlikwidowanie dolegliwości dotykających najczęściej jego dolny odcinek. Poprzez terapię manualną, masaże, działanie laserem, pole magnetyczne, ultradźwięki można sprawić, że ból kręgosłupa ustąpi, przynajmniej na jakiś czas. 

Ciekawym przyrządem stosowanym w zabiegach rehabilitacji kręgosłupa jest laser. Należy on do najskuteczniejszych zabiegów o działaniu przeciwzapalnym. Na odcinku kręgosłupa naświetla się określone punkty, dioda lasera emituje wiązkę światła o niewielkiej mocy i różnej długości fali. Taką wiązkę promieni można również skierować na bolące miejsca za pomocą luster. Niektórzy pacjenci twierdzą, że w trakcie zabiegu odczuwają ciepło. 

Aby uzyskać skierowanie do centrum medycznego, najczęściej trzeba udać się wcześniej do ortopedy. Ortopeda, po analizie dolegliwości, kieruje pacjenta na badania, na podstawie których opracowuje ścieżkę leczenia, w skład której wchodzą bardzo często zabiegi rehabilitacyjne. Trzeba sobie też jasno powiedzieć, że tego rodzaju zabiegi trzeba niestety systematycznie powtarzać. Nie jest to sposób na błyskawiczne wyleczenie, trzeba cierpliwości i czasu, by osiągnąć wyniki. Ale z pewnością jest to jedna ze ścieżek, która ma szansę przywrócić komfort życia. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here