8 zalet roweru elektrycznego

0
38456

Rowery elektryczne podbijają nie tylko miejskie ulice i ścieżki rowerowe, ale również serca użytkowników! Przekonaj się sam, jak uniwersalnie użyteczny pojazdem jest rower elektryczny: oto osiem zalet roweru elektrycznego

  1. Dojedziesz nim wszędzie. To rower, a rowerem można jeździć i po ścieżce rowerowej, i po ulicy. A także po parku, lesie, osiedlowych uliczkach, czasem po chodniku. Pod prąd ulicy jednokierunkowej? Proszę bardzo! Ulicą zamkniętą dla ruchu samochodowego? Nie ma sprawy!
  2. Ominiesz korki. Przemykając się wzdłuż linii samochodów, z prędkością 25 kilometrów na godzinę dotrzesz do pracy czy na uczelnię szybciej niż samochodem. A ponadto oszczędzisz sobie cały stres związany z frustrującą jazdą w miejskiej dżungli. A nie zapomnij o tym, że są w miastach tereny niedostępne dla samochodów – deptaki, zabytkowe rynki czy parki. Można tam jednak wjechać rowerem, co w przypadku na przykład warszawskiego Pola Mokotowskiego pozwala zaoszczędzić mnóstwo kilometrów.
  3. Zadbasz o kondycję. Rower to rower i wymaga pracy mięśni. Silnik elektryczny jedynie wspomaga pracę nóg – nawet silniki do rowerów o mocy 2000W, które pozwalają osiągać naprawdę duże prędkości w trudnych, górskich warunkach nie są w stanie całkowicie napędzić roweru bez udziału człowieka.
  4. Zaparkujesz wszędzie. Tak jest, oto upragniony koniec szukania wolnych miejsc i trudnych parkingowych manewrów! Rower można przypiąć nawet do latarnii, a i stojaków jest, zwłaszcza w miastach, coraz więcej. Nie będziesz też denerwować się długimi spacerami od miejsca postojowego do celu – stojaki są zawsze pod samym wejściem (dokądkolwiek by ono nie prowadziło).
  5. Będziesz niezależny. Autobus się spóźnia? Tramwaj miał wypadek? Przenieśli twój przystanek dwie ulice dalej? I co z tego! Mając rower nie musisz przejmować się rozkładami jazdy czy trasami autobusów. Zapomnisz o nich, tak samo jak zapomnisz o czekaniu na spóźniające się autobusy i tramwaje. Objazdy, remonty i zmiany tras również ci niestraszne. Możesz je po prostu ominąć.
  6. Dotrzesz wszędzie na czas. Możliwość poruszania z prędkością 25 kilometrów na godzinę bez konieczności tracenia czasu na szukanie miejsca postojowego jest unikalna dla roweru elektrycznego. To bezkonkurencyjnie najszybszy i najsprawniejszy środek transportu w mieście – dzięki niemu już nigdy nie będziesz musiał tłumaczyć się ze spóźnień.
  7. Nie spocisz się. Jednym z powodów, dla których ludzie nie chcą jeździć do pracy rowerem jest konieczność, zwłaszcza w letnich miesiącach, wożenia ze sobą koszulki na zmianę – a i to nie daje gwarancji eleganckiego, profesjonalnego wyglądu. Jazda na rowerze to wysiłek fizyczny. Jednak jazda na rowerze elektrycznym to wysiłek niewielki, na który może sobie pozwolić każdy profesjonalista, nawet w garniturze czy garsonce.
  8. Będziesz EKO. Troska o planetę jest nie tylko popularna, ale przede wszystkim – konieczna. Każdy z nas musi już dziś zrobić wszystko co może, by ocalić Ziemię od klimatycznej zagłady. Jedną z możliwości jest rezygnacja z transportu silnikowego na rzecz roweru elektrycznego. Wprawdzie korzysta on z akumulatora, który trzeba ładować, jednak koszt energetyczny naładowania specjalnej baterii do roweru elektrycznego jest o wiele niższy niż koszt energetyczny zatankowania samochodu czy skutera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here