Wrastające paznokcie u stóp powodują dolegliwości bólowe, utrudniają chodzenie, nieestetycznie wyglądają i często doprowadzają do pojawienia się stanu zapalnego. Nie pomaga regularne przycinanie paznokci, ponieważ po odrośnięciu na nowo będą uszkadzać naskórek. Z tym problemem najlepiej zwrócić się do podologa, który skoryguje wrastający paznokieć przy pomocy nieinwazyjnych metod leczenia.

Jakie są przyczyny wrastania paznokci?

Tak naprawdę powodów jest kilka, a niektórych moglibyśmy uniknąć. Na pewno trzeba zwrócić uwagę na obuwie, jakie nosimy na co dzień. Niewygodne, niedopasowane albo z kiepskiej jakości materiałów mogą doprowadzić do wrastania paznokci. Ostrożnie należy również obcinać paznokcie, przede wszystkim prosto i tylko przeznaczonymi do tego nożyczkami lub obcinaczem. Inne przyczyny bywają od nas niezależne. Chodzi tutaj zwłaszcza o uwarunkowania genetyczne czy też źle wykonany zabieg chirurgiczny korekty wrastającego paznokcia. Czasami problem się pojawia przy nadmiernej suchości albo potliwości stóp, a także przy deformacjach ortopedycznych. Jak widać, wiele czynników może wywoływać wrastanie paznokci, ale nigdy nie wolno bagatelizować dolegliwości. Lepiej sprawdzić, np. w wyszukiwarce podolodzy.pl, gdzie znajduje się najbliższy gabinet podologiczny i udać się tam, aby specjalista zajął się skutecznym wyleczeniem.

Nowoczesne metody leczenia wrastających paznokci

Nie trzeba zabiegu chirurgicznego, aby uporać się z tym problemem. Lekarz podolog może zaproponować klamry ortonyksyjne albo metodę Arkady. Ta pierwsza metoda polega na założeniu klamry na wrastający paznokieć w celu skorygowania wzrostu płytki paznokciowej. Chodzi o to, aby nie rozrastała się ona na boki. Co ważne, zabieg nie jest bolesny, a sama klamra nie przeszkadza w chodzeniu.

podolodzy.pl

Z kolei metoda Arkady polega na rekonstrukcji płytki paznokcia za pomocą specjalnego urządzenia, czyli kostki Arkady. W jej wnętrzu zostaje umieszczony chory palec, a następnie stabilizowany przy użyciu łopatek. Kostka wykonuje szkielet systematycznie nadbudowywany specjalną masą akrylową, po czym wydłuża się boczną część paznokcia. Zabieg trwa 30-40 minut i nie tylko zapobiega ponownemu wrastaniu paznokcia w skórę, ale także daje estetyczny wygląd płytce. Po prostu masa akrylowa idealnie imituje prawdziwą, zdrową płytkę paznokciową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here