Dziennik odchudzania-

Dziennik odchudzania-Dla osiągnięcia skutecznej oraz długofalowej utraty wagi niezbędne jest poznawanie swoich dotychczasowych błędów żywieniowych i ich późniejsze korygowanie. Niezwykle przydatne w tej sytuacji okazuje się prowadzenie specjalnego dzienniczka odchudzania, który jest potrzebny do zapisywania godzin jedzenia i produktów (oraz ich wartości wagowej) spożytych każdego dnia. Jeżeli tak dziennik będzie prowadzony skrupulatnie pozwoli to w pełni kontrolować cały proces odchudzania. Zapewne wiele osób uważa, że do zmiany niepoprawnych nawyków żywieniowych nie potrzeba się bez sensu rozpisywać. Jednak dzięki wymienionym poniżej powodom przekonasz się, że prowadzenie takiego dzienniczka odchudzania okaże się warte poświęconego czasu.

 

Pierwsza przyczyna

 

Pierwszą przyczyną dla której warto prowadzić taki dzienniczek jest to, że dziennik prowadzony na bieżąco, czyli nie późnymi wieczorami podsumowuje cały dzień, ale regularnie po każdym posiłku, a nawet przekąsce, można także zwrócić uwagę na częstotliwość oraz godziny ich spożywania oraz na zależności pomiędzy objętością posiłku a porą dnia jego spożycia lub naszymi stanami emocjonalnymi. Dzięki takiej regularności łatwiej nam będzie zaobserwować różne przyczyny zachowań jedzeniowych właśnie. Wiele osób przecież zajada stresy. Jeśli i my należymy do tej grupy, to lepiej o tym wiedzieć. W takiej sytuacji łatwiej zwalczymy powstały głód.

 

Druga przyczyna

 

Tak naprawdę regularne prowadzenie dzienniczka żywieniowego powinno być standardem. Nie ważne czy dotyczy to tylko odchudzania czy może także generalnej zmiany nieodpowiednich nawyków żywieniowych. Dokładne oszacowanie pożywanych wartości odżywczych naszego jadłospisu (czyli zarówno makro- jak i mikroelementów) pozwala na odpowiednie dopasowanie diety do konkretnej osoby przez wprowadzenie stosownych zmian w naszym codziennym jadłospisie oraz w proporcjach białko-tłuszcze-węglowodany. Dzięki osiągnięciu prawidłowych proporcji możemy osiągnąć nie tylko piękną sylwetką, ale także zdrowie fizyczne i psychiczne.

 

Trzecia przyczyna

 

Jednakże zdecydowanie najważniejszym pozytywnym skutkiem prowadzenia takiego dzienniczka żywieniowego nie jest jedynie sam aspekt zapisywania poszczególnych wartości, ale to, iż motywuje on do szczegółowej analizy tego co się zjadło oraz zyskania pełnej świadomości przyjętych kalorii. Proces taki jest niezwykle otrzeźwiający dla większości osób, które zwykle po raz pierwszy w życiu zdecydowały się na zastosowanie takiego dzienniczka w ramach odchudzania. Oczywiście nie jest to sposób na całe życie, jest to dobra tymczasowa opcja. Wystarczy korzystać z dzienniczka do momentu, w którym zaczniesz już automatycznie myśleć o tym co i w jakich ilościach jesz. Dopiero pełna świadomość dostarczy nam informacji o tym, jak wiele czasami niepotrzebnych pokarmów spożywamy. Dlatego właśnie taki dzienniczek może okazać się bardzo przydatny.

 

Dziennik odchudzania

 

Okazuje się, że taki dzienniczek odchudzania jest bardzo użyteczny. I to właśnie nie tylko wtedy, gdy chcemy zrzucić na wadze, ale także gdy chcemy porzucić złe nawyki żywieniowe. Ważne jest też, aby na koniec podkreśl w swoim dzienniczku wszystkie błędy, które zostały popełnione, na czerwono. Dzięki temu łatwiej będzie je wyeliminować. Następnego dnia ponownie zapisz to, co zjadasz, jednak staraj się nie powtarzać tych samych błędów, a także zjadać mniej więcej o połowę mniejsze porcje. Następnie przeanalizuj kolejny dzień i znowu podkreśl popełnione błędy. Raczej nie od razu pozbędziesz się wszystkich dotychczasowych przyzwyczajeń oraz złych nawyków, ale już to, że je zobaczysz oraz zrozumiesz, będzie małym sukcesem.

W ramach takiego dzienniczka odchudzania możesz także liczyć spożyte kalorie. Potrzebne tutaj są jednak profesjonalne tablice kaloryczne oraz waga lub tabela miar kuchennych, a także odrobina cierpliwości. Spróbuj na początek nie przekraczać 1500 kcal.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here