sen

Okazuje się, że poranki to często dla wielu osób krzątanina oraz wyścig, ponieważ łóżko najczęściej nie chce Cię tak szybko wypuścić ze swoich objęć. Wszystkim przecież znane jest „jeszcze 5 minut”, aż nagle okazuje się, że w pewnym momencie wyskakujesz z łóżka jak poparzona i wiesz że nie zdążysz na czas, a podczas szykowania zastanawiasz się dlaczego nie wstałaś te 5 minut wcześniej i powtarzasz sobie każdego dnia, że jutro będzie inaczej, ale następnego dnia jest znowu tak samo. Przez taki poranny pośpiech nie masz w ogóle czasu na kompletną pielęgnację, ponieważ każda minuta jest przecież wtedy na wagę złota. Wykorzystaj więc wieczorny czas i obudź się piękniejsza, dzięki kilku naprawdę prostym zabiegom stosowanym przed snem, także dzięki wybieraniu odpowiednich kosmetyków.

sen

 Martwy naskórek

 Okazuje się, że złuszczanie martwego naskórka nadaje naszej skórze niezywkłego blasku i gładkości, jednakże przecież nie można codziennie swojej skórze fundować zwykłego gruboziarnistego peelingu. Mogłoby to przynieść różnego rodzaju zranienia. Codzienne zabiegi złuszczające mogą mocno podrażnić skórę oraz niepotrzebnie pobudzić gruczoły skórne do wydzielania większej ilości sebum, przez które niestety nasza twarz będzie się świecić. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem może być peeling kwasem glikolowym, złuszczanie takim preparatem możesz wykonywać codziennie. Nie mówimy że tradycyjne peelingi są złe, ale lepiej wykonywać je tylko raz w tygodniu. Przed większymi wyjściami, przed nałożeniem makijażu, zastosuj kosmetyki z kwasem migdałowym lub glikolowym  dzięki którym zredukujesz drobne zmarszczki i rozświetlisz twarz.

Ważny demakijaż

Oczywistą rzeczą jest to, że przed snem należy dokładnie i porządnie umyć twarz, aby zmyć z niej cały makijaż. Sypianie w makijażu zatyka nasze pory, a nadmierne zanieczyszczenia przyciągają wolne rodniki, co niestety przyspiesza proces starzenia się  skóry twarzy. Warto używać też produktów dwufazowych, które odpowiednio oczyszczają i pielęgnują całą skórę twarzy. Warto ich używać, bo dzięki temu mamy dwa w jednym, czyli oczyszczenie i nawilżenie twarzy zarazem. Dzięki temu nasza skóra będzie bardziej promienna i gładka. Ważne są także jednak jeszcze inne dodatkowe zabiegi dla utrzymania pełnego nawilżenia i odpowiedniego stanu skóry.

 

 

Maseczka

 

W nocy podczas snu, występuje naprawa oraz regeneracja uszkodzonych komórek, dzięki czemu następuje lepsze wchłanianie się różnych odpowiednich kosmetyków. Taką maseczkę nakładamy na twarz, przed pójściem spać. Najlepiej jest stosować ją co najmniej raz w tygodniu. Przed całym takim zabiegiem należy dokładnie oczyścić twarz oraz położyć grubszą warstwę nawilżającej maseczki. Dzięki temu stan naszej skóry już po kilku takich zabiegach ulegnie dużej poprawie.

Olejek kropla piękna

 

Tego rodzaju olejek stosowany na noc z pewnością dogłębnie nawilży skórę. Już jedna kropla odpowiedniego olejku jest w stanie poprawić koloryt skóry. Dobrze jest taki preparat stosować przynajmniej kilka razy w tygodniu.

Dzięki takim różnorodnym zabiegom możemy osiągnąć naprawdę wspaniały stan skóry i cery. Oznacza to, że jeśli zastosujemy regularność naszych działań, to z pewnością przyniesie nam to zamierzone efekty. I już po kilku takich zabiegach zobaczymy wspaniałą poprawę, a później już będzie tylko coraz lepiej. Warto więc postawić na regularność i stosować na przykład różne zabiegi w określone dni tygodnia. Dzięki temu łatwiej zapamiętamy to, kiedy mamy nałożyć maseczkę a kiedy krem. Można też oczywiście ustawić sobie przypomnienie w kalendarzu lub telefonie. Wtedy już na pewno nie zapomnimy o maseczce i będziemy mogli cieszyć się piękną cerą. Będzie ona świetlista i gładka. Ważne też, aby pamiętać o odpowiedniej ilości snu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here