Wrastające paznokcie to problem, który najczęściej był leczony chirurgicznie. Metoda ta jednak nie należała do najskuteczniejszych, ponieważ problem bardzo często powracał. Alternatywą dla leczenia chirurgicznego jest plastyka wałów okołopaznokciowych.

Przyczyny wrastających paznokci

Wrastające paznokcie to problem, który może utrudnić nam codzienne funkcjonowanie. Choć dolegliwości rozpoczynają się od niewielkiego bólu, to jednak po kilku dniach wystąpić może duży obrzęk, zaczerwienienie, a nawet krwawienie czy ropna wydzielina. Najczęstsze przyczyny wrastających paznokci to między innymi nieprawidłowy sposób obcinania paznokci, noszenie zbyt wąskiego i ciasnego obuwia, usuwanie brudu spod paznokci przy użyciu ostrego narzędzia.  Problem wrastających paznokci może pojawić się także na skutek uderzenia; u osób, które mają nadwagę oraz u osób, które długo przebywają w pozycji stojącej.

Jak leczyć wrastające paznokcie?

Po zauważeniu problemu warto jak najszybciej skonsultować się z podologiem. Jest to specjalista, zajmujący się zdrowiem stóp. Jeszcze do niedawna był to zawód stosunkowo mało znany, jednak coraz większa ilość osób szuka sposobów na rozwiązanie problemów ze stopami właśnie u podologa.  Jednym ze sposobów leczenia wrastających paznokci jest założenie specjalnej klamry ortonyksyjnej, która powoduje, że paznokieć będzie rósł prawidłowo. Inną z metod jest plastyka wałów okołopaznokciowych wrocław, która pozwala na skuteczne wyleczenie problemu. Choć w przypadku plastyki wałów okołopaznokciowych konieczna będzie dwutygodniowa rekonwalescencja, to jednak w połączeniu z rehabilitacją podologiczną, przyniesie to dobre efekty.

Wrastające paznokcie to dolegliwość uciążliwa, jednak nie musimy się już dłużej z nią męczyć. Dzięki zastosowaniu plastyki wałów okołopaznokciowych lub innych metod leczenia możemy się skutecznie pozbyć problemu i bez kompleksów odsłaniać stopy w klapkach czy sandałach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here