Zioła i preparaty ułatwiające oczyszczanie organizmu z toksyn

Współcześnie każdy człowiek jest niezwykle narażony na szkodliwy wpływ toksyn na organizm. Istnieją one bowiem wszędzie. Zarówno w wysoko przetworzonym pożywieniu, powietrzu, kosmetykach, słodkich i gazowanych napojach, lekach, suplementach diety. Dlatego też istotne jest aby co jakiś czas stosować naturalne substancje wspomagające usuwanie toksyn z organizmu.

Skutki nagromadzenia toksyn w organizmie

Gdy toksyn w ciele jest zbyt dużo, to wątroba i nerki nie nadążają z filtrowaniem oraz usuwaniem ich. Ulegają niszczeniu, a ich procesy regeneracyjne są spowolnione, gdy ma to miejsce w sposób długotrwały, narządy wewnętrzne mogą doznawać nieodwracalnych uszkodzeń, co skutkuje chorobami zagrażającymi zdrowiu i życiu. Dlatego tak ważne są pierwsze objawy nagromadzenia toksyn w organizmie: osłabienie, zmęczenie, senność, drażliwość, swędzenie skóry, przebarwienia i wytryski na twarzy i całym ciele, bóle stawów, obniżona koncentracja. W takich sytuacjach im szybciej rozpocznie się detoksykację, tym lepiej dla zdrowia.

Naturalne środki na detoksykacje

Jest wiele ziół, które ułatwiają usuwanie toksyn z organizmu, a zarazem wspomagają procesy regeneracyjne nerek oraz wątroby. Wśród nich jest pokrzywa, z której napary wypijane na czczo są szczególnie wartościowe. Coraz bardziej popularnym, ale wciąż mało znanym jest ostropest plamisty, który wspomaga usuwanie toksyn przez wątrobę, a zarazem chroni ją przed niszczącym działaniem toksyn. Mniszek lekarski działa moczopędnie, czym przyśpiesza usuwanie toksyn wraz z moczem, jednak należy stosować go ostrożnie i nie nadużywać. Wśród substancji mających ogromny wpływ na detoksykacje są tak zwane superfood, czyli pożywienie zawierające w sobie ogrom substancji odżywczych, wysokie stężenie pozytywnie działających minerałów oraz witamin (bardzo dużo cennych składników w małej dawce produktu). Należy do nich spirulina, to alga, która odkwasza organizm, wspomaga eliminację szkodliwych substancji i szybkie pozbywanie się toksyn, kolejnym produktem także należącym do alg jest chlorella, zawierająca w sobie wysokie stężenie chlorofilu odpowiedzialnego za szybkie usuwanie toksyn. Na rynku dostępnych jest również wiele suplementów diety wspomagających detoksykacje, można je nabyć w aptekach oraz sklepach zielarskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here