baby shower

Jeżeli pierwszy raz spotykasz się z pojęciem „baby shower” i chciałabyś po prostu dowiedzieć się, co to właściwie jest, to przeczytaj ten krótki artykuł. Otóż, w Polsce to wciąż jednak mało popularny zwyczaj, jednak powoli także zyskuje swoich pierwszych zwolenników. Ten pomysł przywędrował do naszego kraju z Ameryki, a po prostu najprościej rzecz ujmując, polega on na zorganizowaniu imprezy czy też przyjęcia na cześć nienarodzonego jeszcze dziecka. Zwykle robi się taką imprezę w ostatnim miesiącu ciąży. Oczywiście obowiązują balony, bezalkoholowe napoje, torty ciasteczka, słodkie kolory itp. Jeśli taka forma Ci się spodobała, to spróbuj sama. Nazwy „baby shower” nie można tłumaczyć zbyt dosłownie (po angielsku: baby to dziecko, a shower to prysznic). Nazewnictwo wzięło się po prostu z od obsypywania przyszłej mamy prezentami dla niej i dziecka. Można to również zinterpretować jako „zalewanie” radością, miłością i całą gamą innych pozytywnych uczuć – troską, serdecznością czy wsparciem. Takie luźne tłumaczenie pozwala na dowolność w wyborze charakteru takiego spotkania.

baby shower

Kto organizuje?

 

Organizatorami takiej imprezy są zazwyczaj ludzie z bliższego otoczenia przyszłej mamy– może to być najlepsza przyjaciółka, tak jak przy wieczorze panieńskim siostra czy też cała grupa znajomych. Przyszła mama ma wtedy szansę także na wybranie ulubionych prezentów. W takiej sytuacji lista podarków jest wysyłana do gości razem z zaproszeniami. Często komponuje się też podstawową wyprawkę dla niemowlęcia. Różnego typu ubranka, zabawki czy też inne akcesoria.

Ponadto, obowiązkiem organizatorów jest zadbanie o odpowiedni klimat oraz wystrój pomieszczenia w którym odbędzie się impreza, a także zapewnienie jakiejś miłej rozrywki wszystkim gościom. Zwykle gośćmi takiego przyjęcia są kobiety. Oprawa imprezy powinna nawiązywać nastrojem do przyszłych narodzin dziecka. Najlepiej więc przyozdabić miejsce spotkania masą ślicznych i uroczych dodatków, takich jak różne maskotki i poduszeczki. Można też wszędzie powiesić balony, serpentyny itp. Jako oprawę muzyczną wybiera się zwykle kołysanki i dziecięce melodie.

Najlepsze zabawy podczas baby shower

  • Wymyślanie imion dla dzieci
  • Wykonywanie biżuterii
  • Spisywanie życzeń i cytatów dla przyszłej mamy i dziecka
  • Zgadywanie, co może spotkać w przyszłości maluszka
  • Porównywanie zdjęć USG swoich dzieci
  • Ozdabianie brzucha przyszłej mamy
  • Udzielanie porad przez doświadczone kobiety

 

Takiej dobrej atmosferze sprzyja radość z oczekiwania oraz szczypta magii. Czy „baby shower” wkrótce stanie się popularnym w Polce zwyczajem? Bardzo możliwe! Jeśli taki zwyczaj się przyjmie, to z pewnością będzie dla nas bardzo wesoły czas oczekiwania na dziecko. Szybciej minie i zapewne będzie się kojarzył z jeszcze bardziej radosnym oczekiwaniem. Dzięki temu być może ten zwyczaj zyska nowych zwolenników.

Czy baby shower przyjął się w Polsce?

Odpowiedź na to pytanie, czy baby shower zdążył przyjąć się w Polsce, jest trudna. Obecnie, w internecie można znaleźć naprawdę wiele artykułów poświęconych tejże imprezie, są nawet dostępne różne strony, na których można zakupić wspaniałe prezenty dla przyszłej mamy oraz specjalne gadżety, jak np. pieluszkowy tort czy też zastawa z pasującymi dekoracjami. Na tych samych portalach oczywiście reklamują się także firmy profesjonalnie organizujące takiego rodzaju przyjęcia. W takiej sytuacji można mieć pewność, że prawie wszystko będzie dopięte na ostatni guzik.Tego rodzaju firmy są przecież wyspecjalizowane w swoich działaniach. I mają duże doświadczenie i też nie trzeba wtedy się o nic martwić. A przecież w okresie ciąży nie są nam do niczego potrzebne zmartwienia. A organizacja takiego przyjęcia też przecież może ich niestety dostarczyć. Warto więc tego unikać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here