jednodniowa glodwka

Jeśli chcemy przejść na dietę, to spróbujemy zobaczyć czy będzie dla naszego organizmu odpowiednia jednodniowa głodówka. Otóż, taka głodówka może pomóc oczyścić organizm z toksyn i usuwać szkodliwe produkty przemiany materii. Dzięki temu już po jednym dniu można poczuć się dużo lepiej. Taka jednodniowa głodówka jest więc doskonałą formą stopniowej i zamierzonej detoksykacji organizmu. Daje ona czas na szybką regenerację układu trawiennego, jednakże całkowita odnowa jest możliwa wyłącznie przy długoterminowym utrzymaniu postu. Okazuje się, że aby w pełni oczyścić organizm, potrzebujemy co najmniej tygodnia odpowiedniej diety. Jednakże obie formy diety pomagają złagodzić następujące dolegliwości: bezsenność czy zaburzenia snu, niedostatek energii, różne bóle migrenowe, obrzęki, a także problemy trawienne oraz kłopoty z cerą.

jednodniowa glodwka

Co warto wiedzieć?

Jeśli już decydujesz się na tego rodzaju jednodniową głodówkę, pamiętaj o podstawowych zasadach, które umożliwią w pełni bezpieczne przeprowadzenie głodówki:
-Wypij przynajmniej 2,5 litra niegazowanej wody w ciągu całego dnia, aby uzupełnić elektrolity w organizmie.

 

-Nie pij żadnych soków, ponieważ zawierają węglowodany, które utrudniają osiągnięcie zamierzonego efektu, czyli oczyszczenia organizmu z toksyn

-Nie podejmuj głodówki jednodniowej częściej niż raz na miesiąc. Unikaj jej przeprowadzania również w czasie miesiączki, kiedy czujesz osłabienie, a także w czasie przesilenia wiosennego.

-Oszczędzaj się – wysiłek fizyczny, taki jak bieganie czy wzmożone ćwiczenia na siłowni są niewskazane.

 

Przeciwwskazania

Głodówka, nawet jednodniowa nie jest także odpowiednia dla osób z zaawansowaną cukrzycą, kobiet będących w ciąży, małych dzieci i osób cierpiących na niedowagę. W innych przypadkach może ona pomóc w usuwaniu zbędnych resztek pożywienia, czyli niestrawionych pokarmów z organizmu, a także usprawnić działanie całego układu pokarmowego.
Tak jak większość diet leczniczych nie sprawdzi się jednak w walce z nadwagą, ponieważ nie służy ona zrzucaniu zbędnych kilogramów. Ma na celu jedynie usunąć część toksyn oraz szkodliwych substancji z naszych jelit, co na pewno wspomoże cały proces odchudzania. Jednak jakiekolwiek zmiany w wadze dnia następnego wiążą się z jedynie utratą wody, nie ze spadkiem poziomu tkanki tłuszczowej. To tak szybko niestety nie działa.

Jak się dobrze przygotować do głodówki?

Zaleca się przed przeprowadzeniem głodówki odstawienie słodyczy i alkoholu, można też zrezygnować z kawy. Wskazane jest również picie ziół. Jednakże dzień po takiej jednodniowej głodówce nie powinniśmy przeciążać naszego organizmu, „uzupełniając stacone zapasy”. Musimy powoli i ostrożnie wracać do normy, dla uzyskania pełnego efektu oczyszczenia. Utrzymywanie odpowiedniej oraz prawdiłowo zbilansowanej diety pozwoli nam uniknąć doznania przez organizm szoku. Po dużym wakacyjnym grillu jednak dzień głodówki nikomu przecież nie zaszkodzi. Warto jest jednak odczekać kilka dni, przygotować się do takiej głodówki. Nie można robić niczego na szybko. Pamiętajmy o tym, że organizm i zdrowie mamy tylko jedno, więc wszystko trzeba robić z umiarem i rozsądkiem. Trzeba się po prostu do takiej głodówki przygotować. Nie pić alkoholu i nie jeść słodyczy. W tym czasie nasz organizm przestawi się na tryb oczyszczający.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here