Dieta diamondów

Co to za dieta? Jest ona bardziej znana pod nazwą program “Fit for Life”. Dieta Diamondów, jak sama nazwa wskazuje została stworzona przez Harveya i Marilyn Diamondów. Bazuje ona na trzech podstawowych zasadach:

  • należy jeść warzywa i owoce zawierające dużą ilość wody,
  • należy w odpowiedni sposób łączyć produkty spożywcze. Na przykład nie jest dozwolone spożycie w jednym posiłku węglowodanów złożonych oraz białka
  • należy “właściwie” spożywać owoce. Co będzie wyjaśnione poniżej

Dieta diamondów

Dlaczego nie łączyć cukrów z białkiem?

A dlatego, że żołądek człowieka nie jest niestety w stanie prawidłowo strawić obu tych związków naraz. W przeciwnym wypadku spożyte jedzenie zostanie w żołądku dłużej niż powinno, zostanie po prostu niestrawionym efektem procesu przemiany materii. W konsekwencji, będzie powodować różne, nieprzyjemne dolegliwości żołądkowo-jelitowe (nadmierne gazy, wzdęcia itp.). Dlatego też, aby usprawnić procesy trawienne, białko oraz skrobia powinny być łączone tylko i wyłącznie z warzywami. Taki rodzaj diety nie dość, że będzie korzystny dla naszego zdrowia, to jeszcze może powodować utratę wagi. Ponieważ najwięcej kalorii oraz właśnie niestrawionego jedzenia, które odkłada się w postaci tkanki tłuszczowej może przynieść danie, które stanowi połączenia węglowodanów i białka.

Wspaniała woda

Jeśli natomiast chodzi o prawidłowe nawodnienie organizmu, to woda jest niezbędna dla dobrze przebiegającego procesu oczyszczania organizmu z toksyn. Tym samym, duży nacisk kładziony jest na odpowiednią ilość spożywanej wody oraz warzyw i owoców bogatych w dużą ilość wody. Ponadto, w przeciwieństwie do wody, którą pijemy, ta dostarczana w owocach i warzywach doskonale transportuje wszelkie składniki odżywcze, które są zawarte w tych produktach do wszystkich komórek naszego organizmu, a następnie przeczyszcza dzięki temu jelita.

Właściwe spożycie owoców

Natomiast jeżeli chodzi o tak zwane właściwe spożycie owoców, to mamy na myśli, że owoce zawsze powinny być świeże i soczyste. Ponadto, mogą być spożywane tylko i wyłącznie na pusty żołądek, czyli rano po przebudzeniu i z odpowiednim odstępem czasowym do następnego posiłku, czyli najlepiej 1-2 godziny. Dzięki temu, że strawienie owoców jest bardzo energooszczędne i stosunkowo szybkie, ich spożycie powinno prowadzić do usprawnienia detoksykacji całego organizmu, a szczególnie jelit.

Jak więc widać, dieta Diamondów nie wydaje się być szczególnie restrykcyjna. W zasadzie okazuje się taka, że można ją bez problemu stosować przez całe życie. I na pewno się na tym dobrze wyjdzie. Nie dość, że będzie się zdrowszym, to jeszcze być może straci się odrobinę na wadze. Wiele osób właśnie o tym marzy, dlatego tego rodzaju dieta będzie dla nich z pewnością odpowiednia. Okazuje się, że taka dieta podczas długotrwałego stosowania pozwala zrzucić co najmniej parę kilogramów, bez dużego wysiłku. Podczas stosowania diety Diamondów należy codziennie rano zjeść co najmniej 2 porcje owoców, pamiętając o tym, że melony i arbuzy należy jeść przed innymi owocami i najlepiej unikać bananów, które są wysokokaloryczne. Pomiędzy posiłkami można też przegryzać orzechy, jabłka, marchewkę lub ananasy. Pić można tylko i wyłącznie między posiłkami. Najlepiej oczywiście czystą wodę. Dzięki takim działaniom oczyścimy organizm oraz po prostu poczujemy się lepiej. Trzeba też przestrzegać odpowiednich pór, czyli godzin spożywania określonych produktów, tzn. węglowodany jeść tylko i wyłącznie rano lub wczesnym popołudniem, na śniadanie i obiad, zaś białko na kolację. Poprawia to wszystko trawienie i przyspiesza nasz metabolizm. W konsekwencji szybciej zrzucamy zbędne kilogramy. A także jak już jest wcześniej wspomniane po prostu lepiej się czujemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here