na porost wlosow

Jeśli chcesz przyspieszyć porost włosów, ponieważ na przykład wypadły Ci one przez stosowanie kuracji antybiotykowej, zobacz jak możesz to zrobić. Otóż, czekanie na to, aż włosy urosną do pożądanej długości może być przecież bardzo frustrujące. Tempo ich wzrostu bowiem zależy od wielu czynników, jak genetyka, dieta, ogólne zdrowie organizmu zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Stres oksydacyjny, szczególnie często, jest niestety przyczyną zwiększonej utraty włosów lub spowolnienia ich porostu. W takiej sytuacji możemy skorzystać z kilku nowoczesnych metod.

na porost wlosow

Preparaty

Na rynku istnieje wiele różnych produktów promowanych jako te fantastyczne “przyspieszacze” porostu włosów. Jednakże rzeczywistość jest taka, że jeżeli już wykazują one jakiekolwiek pozytywne działanie, to zazwyczaj jest ono jedynie tymczasowe i zwykle dosyć kosztowne. Na szczęście można obecnie skorzystać z wielu skutecznych, ale naturalnych sposobów przyspieszających porost włosów jak na przykład forever-kosmetyki.pl.

Zaczynamy

Na początek dieta. Jak wiadomo, ma ona olbrzymie znaczenie dla funkcjonowania całego organizmu, zdrowia, a tym samym także aparycji człowieka. Jeżeli jest ona odpowiednia i prawidłowo zbilansowana przenosi się to na wygląd naszej skóry, włosów czy też paznokci. Okazuje się, że zarówno włosy jak i paznokcie zbudowane są przede wszystkim z białka, dlatego też odpowiednia dieta powinna być w nie bardzo bogata. Te składniki odżywcze są w ogóle zdrowe i potrzebne do prawidłowego funkcjonowania. Udowodniono, że dieta niskobiałkowa niestety obniża zdolność organizmu do wytwarzania keratyny. Ponadto, wraz ze wzrostem białka w naszym codziennym jadłospisie może też zwiększyć się spożycie aminokwasów, które w znacznym stopniu przyspieszają porost włosów, takich jak cysteina.

Co dalej?

Kolejnym krokiem powinno być zmniejszenie częstości mycia włosów. Jest to niestety bardzo powszechne zajwisko, że kobiety lub mężczyźni także w dzisiejszych czasach zbyt często sięgają po szampon do włosów. Obecnie większość kobiet myje włosy średnio raz dziennie. Jest to zdecydowanie zbyt często. Tak częste mycie pozbawia ich wielu naturalnych substancji i wydzielin, które wykazują działanie, które sprzyja wzrostowi włosów. Według wielu różnych badań nieodpowiednie jest także czesanie włosós kiedy są mokre szczotką lub grzebieniem. Może to być bezpośrednią przyczyną wzrostu łamliwości włosów. Jeśli włosy są łamliwe, to nie trudno przecież o ich całkowite zniszczenie lub nadmierne wypadanie.

Naturalne sposoby

Na koniec kilka słów o najlepszych naturalnych sposobach na porost włosów. Terapia gorącymi olejkami może być niezwykle efektywna w procesie pobudzania wzrostu włosów, a najbardziej tutaj nadadzą się oleje rycynowe oraz kokosowe. Jeszcze inną metodą może być zabieg białkiem jaja, który jest w zasadzie stosowany od zarania dziejów, co świadczy o jego niebywałej skuteczności. Bardzo pomocne mogą się tu także okazać zioła, a zwłaszcza skrzyp, który stymuluje meszki włosowe i dobrze wpływa też na stan naszych paznokci. Sok z aloesu oraz ocet jabłkowy to kolejne spośród wielu naturalnych metod stosowanych do przyspieszenia porostu włosów. Stosując te wszystkie lub kilka wybranych metod możemy mieć pewność, że stan naszych włosów ulegnie poprawie. Czasami jednak, jeśli takie są nasze uwarunkowania genetyczne, możemy mieć problem z wytworzeniem nowych cebulek. W takiej sytuacji zawsze można udać się do lekarza specjalisty. Być może konieczny będzie przeszczep włosów, który niestety też nie zawsze jest skuteczny. Ale przynajmniej można spróbować. Okazuje się, że zarówno włosy jak i paznokcie zbudowane są przede wszystkim z białka, dlatego też odpowiednia dieta powinna być w nie bardzo bogata. Warto więc spożywać potrawy bogate w te właśnie składniki diety. Dzięki temu nasze włosy, paznokcie, ale także skóra będą mogły piękniej wyglądać. Nie będziemy się też musieli martwić o nadmierne wypadanie włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here