plank

Kiedy ktoś chce wzmocnić swój brzuch małym nakładem pracy, to powinien po prostu podjąć 28-dniowe wyzwanie, trwające od 30 sekund do 4 minut dziennie. Jest to tylko jedno ćwiczenie. A dzięki niemu osiągniemy płaski brzuch. Nie jest to jednak ćwiczenie łatwe. A przynajmniej nie jest łatwo je wykonywać przez długi czas. Jak się bowiem okazuje jest to ćwiczenie mające na celu wzmożoną aktywność mięśni brzucha, i to mięśni prostych, które trudniej jest wyćwiczyć. A dają one właśnie ten pożądany efekt tak zwanego kaloryfera. Dzięki temu ćwiczeniu można przekształcić swój brzuch i całe ciało w ciągu czterech minut dziennie. Dla wielu osób brzmi to nazbyt pięknie, aby mogło być prawdziwe. Jednakże w rzeczywistości to 28-dniowe wyzwanie daje tak dobre wyniki, ponieważ powoli trenuje całe ciało wzmacniając jego siłę i wytrzymałość Chociaż deska nie jest rozwiązaniem na zawsze, to jej stosowanie daje postęp i widoczne wyniki.

plank

Wyzwanie

Wyzwanie „deska” należy zakończyć w czasie trzech lub czterech tygodni. Na początek, wystarczy tylko zacząć od tej 15-sekundowej deski. Następnie należy zwiększać czas trwania ćwiczenia, wtedy powoli zbuduje się swoją wytrzymałość, aż do kilku ostatnich dni, kiedy ciało powinno znaleźć się w położeniu deski przez około cztery minuty. Oto przykładowy plan trzydniowy: dzień 1 – 15 sekund, a  dzień 2 – 20 sekund, a dzień 3 – 30 sekund. Następnie, należy co kilka dnia zwiększać czas trwania ćwiczenia o jakieś 10 czy 15 sekund. Warto jednak pamiętać o tym, aby to ćwiczenie wykonywać w prawidłowy sposób.

Zalety

Ponieważ wykonywanie ćwiczenia jakim jest deska pomaga także w korygowaniu postawy i równowagi, ćwiczenie jest użyteczne dla organizmu ze względu na liczne korzyści zdrowotne. Deska pomaga między innymi w podnoszeniu ciężkich przedmiotów bez niepotrzebnego narażania się na nadmierne obciążenie kręgosłupa lub utrzymanie równowagi. Okazuje się bowiem, że ćwiczenia, które wspomagają nasze mięśnie brzucha są doskonałe dla wzmocnienia naszego kręgosłupa, ponieważ to właśnie te mięśnie są odpowiedzialne za podtrzymywanie naszego szkieletu. Deska pomaga więc także wzmocnić mięśnie pleców, dzięki temu ćwiczący nie garbi się i zyskuje elastyczność. Wystarczy więc wykonywać tylko i wyłącznie jedno ćwiczenie: plank, nazywany deską, czyli podpór przodem na przedramionach. Należy jednak pamiętać o tym, żeby trzymać w tym momencie ciało w linii prostej. Początkowo więc wystarczy wykonywać takie ćwiczenie przez 20 sekund i potem odpowiednio wydłużać czas jego trwania do czterech minut albo i dłużej.

Jak wykonywać?

Na początku należy po prostu położyć się na brzuchu, a następnie oprzeć się na przedramionach, tak aby łokcie zginały się do podłogi pod kątem prostym. Ważne jest także to, aby nasze barki znajdowały się nad łokciami, w linii prostej. Potem należy unieść tułów, na palcach stóp, czyli pięty do góry. Cztery minuty to teoretycznie mało czasu, ale plank to trening dla naprawdę wielu mięśni i partii całego ciała. Jest to jedno z tych ćwiczeń na mięśnie brzucha, które działają także na mięśnie ud oraz pośladków, co więcej pozwalają na zachowanie właściwej postawy ciała. Jeśli więc można wykonywać to ćwiczenie przez 28 dni, równocześnie zachowując także zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę oraz zapewniając zalecaną ilość spożywanych kalorii, to oczywiście można zaobserwować wyraźne postępy. Tak więc jedynie miesiąc dzieli nas od osiągnięcia wyraźnej poprawy, i to zaledwie dzięki 4 minutom dziennie. Dlatego tak zwany plank ma aktualnie rzesze zwolenników. I nie ma się czemu dziwić. Dzięki temu ćwiczeniu można poprawić wiele aspektów swojego ciała. Wzmocnić brzuch, a co za tym idzie odciążyć kręgosłup, a także wzmocnić swoje uda i pośladki. Same zalety, nie ma więc z czym zwlekać

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here