Jak wybrać rękawice bramkarskie?

0
1489

Początkujący adepci piłki nożnej, którzy specjalizują się w staniu na bramce, stają przed wyborem odpowiednich rękawic. Pozornie mogłoby się wydawać, że wszystkie modele są do siebie podobne i jedyne co trzeba wybrać, to rozmiar. Nic bardziej mylnego, gdyż rękawice bramkarskie występują w różnych wersjach, a nawet podczas doboru rozmiaru, można popełnić sporo błędów. Należy zaznaczyć, że od doboru rękawic bramkarskich zależy między innymi wygoda użytkowania, ale także skuteczność bramkarza. Poza samym umiejętnościami to właśnie od rękawic zależy bardzo wiele, jeśli chodzi o pewność chwytu. Już na wstępie, wybierając rozmiar rękawic można popełnić błąd, polegający na wybraniu tylko jednego rozmiaru. Rękawice dla bramkarzy posiadają dwa rozmiary – obwód dłoni i długość palców. To właśnie pod kątem tych dwój parametrów należy dobrać rękawice. Najlepiej rękawice przymierzyć osobiście, a w przypadku zakupów internetowych, skorzystać z opcji wymiany na inny rozmiar. Wstępnie dobierają rozmiar należy go ocenić na podstawie obwodu otwartej dłoni, na wysokości pomiędzy kciukiem, a resztą palców. Drugi z rozmiarów mierzy się na podstawie długości dużego palca u dłoni.

Jakie są rodzaje rękawic bramkarskich?

Na rynku dostępne są trzy rodzaje rękawic bramkarskich. Podstawowa wersja kroju to Flat. Są to najbardziej podstawowe modele rękawic, które mają zewnętrzne szwy i są najmniej precyzyjne, jeśli chodzi o dopasowanie do dłoni zawodnika. Chwyt w nich nie jest aż tak pewny, jak w pozostałych wersjach, ale są to modele dość wytrzymałe i nadają się do codziennych treningów. Kolejna wersja rękawic to rollfinger. Rękawice bramkarskie w tej wersji posiadają piankę wokół palców, co zwiększa powierzchnię chwytu, ułatwiając go. O wiele lepiej dopasowują się do dłoni, ale za to mniej trwałe, co wynika z ich kroju. Ostatnia wersja rękawic to negative. Są to modele przeznaczone dla profesjonalnych i zaawansowanych zawodników. Zazwyczaj są najdroższe, co jest uzasadnione sposobem wykonania i krojem. Posiadają szwy wewnętrzne, co pozwala im na idealne dopasowanie się do dłoni i palców, a także daje dużą powierzchnię części chwytnej. Są to najskuteczniejsze rękawice, które wykorzystuje się jako rękawice meczowe. Szeroki wybór rękawic bramkarskich można znaleźć pod adresem https://www.butyzakupy.pl/pol_m_Odziez-bramkarska_Rekawice-bramkarskie-272.html.

Jaką piankę w rękawicach wybrać?

Wybierając rękawice bramkarskie, należy również zwrócić należytą uwagę na rodzaj zastosowanej pianki. Podstawowa wersja pianek to soft. Są to pianki przeznaczone do treningu. Jest jeszcze wersja supersoft. Występuje w wersjach rękawic meczowych i pozwala na o wiele pewniejsze chwytanie piłki. Jest jednak o wiele mniej trwała. Na rynku dostępne są także rękawice z pianką aqua, które są dostosowane do łapania mokrej piłki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here