Kwasy omega-3 są produkowane przez ryby, owoce morza i rośliny, a w dostarczone do organizmu człowieka dokonują prawdziwych cudów. Pomagają zapobiec wielu poważnym chorobom, zachować młodość i urodę, a potrafią nawet poprawić nastrój. Dzięki codziennej dawce kwasów tłuszczowych omega-3 możemy uniknąć m.in. choroby Alzheimera, alergii, chorób serca i depresji. Kwasy omega-3 szczególnie polecane są kobietom w ciąży i dzieciom. Naszym zdaniem, oprócz rozsądnych zmian w diecie, warto skorzystać z suplementacji Omega 3, zwłaszcza tych,które polecane są przez lekarzy i farmaceutów. 

Zadbaj o bystry umysł 

Kwasy omega-3 stanowią wyjątkowy budulec naszych komórek. Dzięki nim błona komórkowa lepiej funkcjonuje, a to usprawnia wszystkie procesy życiowe całego organizmu. Skąd możemy czerpać kwas Omega-3? Tzw. krótko-łańcuchowy kwas Omega-3 produkują jedynie rośliny, więc dieta warzywno-owocowa to naprawdę zdrowy wybór. Pochodne tego kwasu – EPA i DHA – występują w rybach i owocach morza, w algach morskich i roślinach strączkowych. Od tego, czy systematycznie uzupełniamy poziom kwasów omega-3, w dużym stopniu zależy sprawność myślenia, rozumienia, zapamiętywania, a nawet kreatywność przez całe nasze życie. Jednak nie każdy z nas ma czas i ochotę na rewolucję na swoim talerzu, dlatego warto poszukać w swojej aptece dobrych, sprawdzonych suplementów Omega-3, które polecają lekarze.

Osoby, które zdecydują się na dostarczanie do organizmu kwasów Omega 3 w starszym wieku wyróżniają się bystrością umysłu, rzadziej też zapadają na chorobę Alzheimera, czy demencję. Kwasy Omega 3 w ogóle mają pozytywny wpływ na kształtowanie się i pracę mózgu, poprawiają jego ukrwienie i usprawniają przepływ bodźców nerwowych między substancją szarą i białą. Dlatego dzieci spożywające odpowiednią ilość kwasów omega-3, lepiej się rozwijają, nie mają problemów z koncentracją i są sprawniejsze ruchowo. Szczególnie młodszym dzieciom polecane są suplementy Omega 3, bowiem to właśnie najmłodsi najczęściej grymaszą nad talerzem pełnym ryb i warzyw.

Popraw wzrok i chroń serce

Kwasy omega-3 są składnikiem siatkówki oka. Niedobór kwasów omega-3 w starszym wieku może być powodem zwyrodnienia plamki żółtej, co jest najczęstszą przyczyną utraty wzroku u dorosłych. 

Badania wykazują, że codzienne spożywanie pokarmów i suplementów Omega 3 zmniejsza nawet o 50 proc. ryzyko śmierci z powodu chorób serca, w porównaniu z osobami, które robią to sporadycznie. Zbawienne kwasy przeciwdziałają też procesom zapalnym w tętnicach prowadzącym do ich stwardnienia, obniżają poziom złego cholesterolu, za to podnoszą poziom dobrego, zmniejszając tempo niekorzystnych zmian, w tym rozwoju miażdżycy.

Mocniejsze kości, słabsze alergie

Kwasów omega-3 potrzebujemy również do tego, żeby mieć zdrowe kości. Cudowne kwasy chronią przed zapaleniem stawów, łagodzą bóle oraz sztywność towarzyszące chorobom reumatycznym. Ułatwiają też wchłanianie wapnia, dlatego są niezastąpione w profilaktyce i leczeniu osteoporozy. Kwasy omega-3 zapobiegają również w dużym stopniu alergiom oraz wspierają procesy ich leczenia. Ponadto cudowne kwasy zwiększają ogólną odporność organizmu na bakterie, wirusy i zmiany o podłożu genetycznym. 

Wiele wskazuje na to, że kobiety, które codziennie dostarczają do organizmu kwasy Omega 3, są mniej narażone na raka piersi i macicy. Z kolei mężczyźni, którzy nie zapominają o jedzeniu ryb, warzyw i właściwej suplementacji, rzadziej chorują na raka prostaty, a obie płcie rzadziej chorują na nowotwór trzustki. Dlatego nie warto naszym zdaniem zwlekać nie tylko ze zmianą diety, ale i wyborem najlepszego dla siebie suplementu Omega 3.

Regularne dawkowanie

Przyjmuje się, że średnio nasz organizm jest w stanie przyjąć ok. 10 proc.kwasów Omega 3 ze spożywanych pokarmów. Dlatego tak ważne przyjmowanie odpowiedniej dawki suplementów Omega 3 każdego dnia. Zielone warzywa, fasole, zioła i przyprawy, jak tymianek, bazylia i mięta, owoce, nasiona lnu – nie żałujmy sobie tych pokarmów, ale i zadbajmy o to, aby wybrać odpowiedni dla siebie suplement Omega 3 w ulubionej aptece. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here