Glinkę należy dobrać do rodzaju cery
fot. Pixabay.com

Czy wiecie, że to, co znajduje się bardzo głęboko w ziemi, może być idealne do pielęgnacji skóry twarzy? Takie właśnie właściwości mają glinki, które pozyskiwane są z dna zbiorników wodnych, gleby, popiołu wulkanicznego. Dlatego też dziś glinka wchodzi w skład wielu kosmetyków. Jakie są rodzaje glinek i jakie mają właściwości? Zapraszamy do lektury!

Przeczytaj też: http://zadbajoswojezdrowie.pl/glinka-idealna-dla-skory-wybierz-odpowiednia-dla-siebie/

Jakie są rodzaje glinki kosmetycznej?

Glinka działa przede wszystkim oczyszczająco, nawilżająco, ujędrnia cerę oraz wchłania nadmiar sebum. W zależności od tego, jaki typ cery posiadamy, dobieramy do niej odpowiednią glinkę. Poniżej wymieniamy kilka najpopularniejszych rodzajów.

Glinka bentonitowa

To rodzaj glinki otrzymywany z wydobywanego z głębi ziemi popiołu wulkanicznego. Jest częstym składnikiem pianek i kremów do golenia, ponieważ ułatwia używanie maszynki oraz zapobiega podrażnieniom skóry. Ma doskonałe działania oczyszczające, usuwa nadmiar sebum oraz toksyny ze skóry twarzy. Polecana jest szczególnie osobom z cerą tłustą i trądzikową.

Glinka brazylijska

Glinka brazylijska może mieć kolor czerwony, żółty, różowy lub fioletowy, które uzyskuje dzięki minerałom, znajdującym się w glebie w różnych częściach Brazylii. Służy ona przede wszystkim do usuwania zanieczyszczeń oraz nadmiaru sebum z twarzy oraz usprawnia krążenie krwi w tkance podskórnej, głęboko nawilża, pobudza produkcję kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra staje się jędrna i gładka. Mogą z niej korzystać osoby o każdym rodzaju cery.

Glinka francuska

Glinka francuska przybiera zielony kolor, ponieważ jest bogata w żelazo. Ona również usuwa nadmiar sebum i głęboko oczyszcza skórę twarzy. Ponadto zwiększa elastyczność skóry, poprawia jej ukrwienie, zwęża pory i usuwa zrogowaciały naskórek. Szczególnie polecana jest osobom z cerą tłustą i mieszaną.

Glinka zeolitowa 

Również przybiera zieloną barwę. Przede wszystkim zielona glinka zeolitowa oczyszcza głębokie warstwy skóry, pochłania nadmiar łoju i sebum oraz leczy wypryski i zmiany skórne. Działa regenerująco i jest idealna do cery suchej.

Zobacz też: http://urodaporady.pl/na-co-najczesciej-choruje-tarczyca/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here