pilates

Otóż w ostatnich czasach pilates zyskał ogromną aprobatę ze strony trenujących. Tego rodzaju ćwiczenia posiadają wymierne korzyści jeśli chodzi o rozciągnięcie naszych mięśni oraz zdrowie kręgosłupa. Zwłaszcza jest więc on polecany osobom o siedzącym trybie życia. Wbrew pozorom omawiana metoda ćwiczeń nie jest jedynie propozycją wyłącznie dla kobiet. W salach treningowych aktualnie coraz częściej można spotkać mężczyzn, którzy doceniają korzyści płynące z uprawiania tego sportu. I słusznie, bo jak się przecież okazuje pilates rozwiązuje także niektóre typowo „męskie” problemy. Przede wszystkim, to co może wydawać się zaskakujące, pilates wspiera udane życie seksualne. Jak to możliwe? Podczas tych ćwiczeń aktywują się różne partie mięśni, w tym także mięśnie Kegla. A to właśnie te mięśnie współodpowiadają za utrzymanie erekcji, odpowiedni przepływ nasienia, a także intensywność męskiego orgazmu.

pilates

Kręgosłup to podstawowy fragment szkieletu ciała

 

Jak wiadomo kręgosłup podtrzymuje całe ciało. Jeśli on oraz wspomagające go mięśnie nie są w dobrym stanie, to może się okazać, że mamy problemy z poruszaniem się, siadaniem, wstawaniem itp. Jest o podstawowy element naszego ciała, dlatego musimy dbać o to, aby był w dobrej kondycji. Współczesne warunki pracy nie służą zdrowiu kręgosłupa. Ten fragment szkieletu bardzo źle znosi długotrwałe siedzenie przy komputerze. Zwłaszcza, jeżeli zginamy kark przy pracy albo trzymamy szyję skręconą. Ponadto, niekorzystnie działa na niego popularne połączenie pracy siedzącej z realizowanym wieczorem biernym odpoczynkiem na kanapie. Dopóki nie dzieje się nic niepokojącego warto zadbać o wcześniej właściwą profilaktykę. Wiele osób myśli, że dopóki nic im nie dolega, to wszystko jest ok, a przecież na różnego rodzaju zwyrodnienia pracujemy latami. Jeżeli więc odczuwamy jakiekolwiek niepokojące symptomy, tym bardziej powinny nas one zmobilizować do walki o zdrowy kręgosłup. W takich przypadkach na pomoc przychodzą nam różne ćwiczenia, między innymi właśnie pilates.

 

Dla kogo najlepsze ćwiczenia?

 

Nie ma tutaj żadnych ograniczeń wiekowych, pilates ćwiczyć w zasadzie może każdy. Z rozpoczęciem treningów nie należy jednak zwlekać, aż bardzo zabolą nas plecy, lepiej jest tak ukierunkować swoją aktywność fizyczną, aby zminimalizować ryzyko pojawienia się takiego problemu. Ta metoda ćwiczeń jest szczególnie polecana osobom „początkującym”, którzy dotąd mieli mało wspólnego z aktywnością fizyczną. Spokojne tempo oraz relaksująca atmosfera poprawi także nastrój każdej ćwiczącej pilates osobie. Otóż, jeśli tylko będziemy ćwiczyć w swoim tempie, to każdy z pewnością poradzi sobie z tego typu ćwiczeniami. Ponadto, pomoże swojemu kręgosłupowi odpocząć i rozciągnąć mięśnie, które go wspierają. Warto więc ćwiczyć pilates.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here