dieta

Często zastanawiamy się zapewne jak szybko zauważę efekty pierwszych ćwiczeń na siłowni. To wszystko oczywiście zależy od rodzaju treningów oraz diety, którą stosujemy. Jeśli będziemy się mocno starać może to nastąpić w naprawdę krótkim czasie. Ćwiczę już drugi czy trzeci miesiąc i dalej nic nie widać!”, „Miałam mieć przecież idealne ciało do urlopu, czyli w niecałe

trzy tygodnie! Co jest ze mną nie tak?” – kto z nas nie wypowiedział choćby raz z dużym rozczarowaniem podobnych zdań lub przynajmniej raz nie słyszał ich z ust znajomych? Nie jest to oczywiście przyjemne, więc co zrobić, żeby jakoś przyspieszyć cały proces odchudzania i walki o ładną sylwetkę.

dieta

Rzeczywiście, obecnie w dzisiejszym świecie jesteśmy bardzo przyzwyczajeni do szybkich efektów przy stosunkowo niedużych staraniach. Wiele osób w krótkim czasie zniechęca się do ćwiczeń, kiedy tylko po pierwszym treningu z jakąś znaną trenerką spora oponka na ich brzuchu nawet nie drgnie, a na dodatek przebiegnięte kilometry wcale nie przekładają się na dużą liczbę zgubionych kilogramów. Warto jednak pamiętać o tym, że dopiero regularne ćwiczenia są w stanie nam pomóc. Czasami lepiej jest wychodzić mniej razy w całym tygodniu na siłownię, ale za to dłużej ćwiczyć. Niestety pierwsze efekty w postaci spalenia kalorii i tkanki tłuszczowej daje nam dopiero trening powyżej 40stu minut. Jeśli natomiast nasz trening jest krótszy to możemy spalić jedynie cukry i białka, a tłuszcze nawet nie drgną. Z tego właśnie względu czasami lepiej jest po prostu ćwiczyć na przykład tylko dwa razy w tygodniu, ale po półtorej godziny. Takie ćwiczenia z pewnością przyniosą nam lepsze efekty.

To, po jakim czasie zauważymy, że nasze ciało zaczyna się zmieniać pod wpływem ćwiczeń, zależy przede wszystkim od indywidualnych cech naszego organizmu – nawodnienia, metabolizmu. To, że nasza koleżanka, uprawiając regularnie jogging schudła pięć kilogramów, nie oznacza że i my przy podobnym programie treningowym stracimy na wadze tyle samo. Należy więc obserwować organizm i dostosować swoje oczekiwania do możliwości. Taka samoobserwacja może stanowić doskonałą podstawę dla przyszłej diety i doboru ćwiczeń.

Uważaj na rodzaj wykonywanych ćwiczeń

Czas, w jakim się wysmuklimy lub zbudujemy muskularną sylwetkę, zależy oczywiście także od rodzaju ćwiczeń, jaki chcemy wykonywać. Otóż, niektóre ćwiczenia siłowe, takie jak na przykład regularne podnoszenie ciężarów, nie pomagają nam pozbyć się zbędnych kilogramów, a jedynie spowodują przyrost naszej masy mięśniowej. Jeśli natomiast chodzi o ćwiczenia odchudzające, np. kardio, to także jeżeli nie są one wykonywane prawidłowo, to mogą niestety mieć efekt odwrotny do zamierzonego. Dlatego zawsze warto dokładnie konsultować swój cały plan treningowy z trenerem, który jest specjalistą.

Liczenie utraty wagi

Jedną z bardzo popularnych metod liczenia przewidywanej przyszłej utraty kilogramów jest zasada, że osoba trenująca po miesiącu naprawdę sumiennych ćwiczeń powinna stracić na wadze od 3 do 5% swojej dotychczasowej masy ciała. Natomiast w przypadku otyłości wymieniony procent może być trochę większy. Jednakże należy też pamiętać o tym, że wszystko, co dotyczy w sposób bezpośredni naszego organizmu, a także jego funkcjonowania, jest przecież indywidualną kwestią, która jest zależna od wielu czynników takich, jak chociażby wiek, czy płeć, a także sprawność, poziom stresu.Bez względu na to, jaki rodzaj aktywności fizycznej postanowisz wybrać, pierwsze efekty swojej pracy nad ciałem zauważyć możesz już po kilku tygodniach. Oczywiście jest to kwestia dość indywidualna. Jeśli jeszcze nie będą to efekty fizyczne, to na pewno objawiające się już dużo lepszym samopoczuciem, większą sprawnością, lepszą kondycją oraz świadomością własnego ciała. Dlatego nie ważne , jaki efekt chcesz osiągnąć, na pewno warto zacząć fizyczną aktywność już dziś. Nie ma na co czekać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here