olejek do twarzy - czy warto stosować?

Oleje są podstawą naturalnej pielęgnacji skóry. Nie tylko nawilżają ją, ale również oczyszczają. Ich działanie zbliżone jest do kremu, a będąc w składzie innych kosmetyków wzmacniają ich działanie.
Jeżeli chcemy włączyć do codziennej pielęgnacji olejki do twarzy, należy wybierać wyłącznie oleje tłoczone na zimno i nierafinowane, ponieważ są bogatsze niż te oczyszczone.

Jak wybrać odpowiedni olejek do twarzy?

Oleje roślinne są prawdziwym bogactwem nienasyconych kwasów tłuszczowych, przeciwutleniaczy, witamin oraz związków mineralnych, które są niezbędne do utrzymania pięknej i zdrowej skóry. Wprowadzone do codziennej pielęgnacji pełnią funkcję nawilżającą, odżywczą, ochronną i łagodzącą. Dodatkowo chronią naszą skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych oraz wzmacniają płaszcz lipidowy. Jakie jeszcze płyną korzyści ze stosowania olejków do twarzy? Przede wszystkim poprawiają kondycję skóry, łagodzą zmiany trądzikowe i opóźniają procesy starzenia.

Co należy wziąć pod uwagę wybierać olejek do twarzy? Istnieją 3 czynniki, które mają wpływ na rodzaj olejku, który powinniśmy stosować. Są to:

  • typ cery – inny olejek zalecany jest do skóry suchej, inny do mieszanej a jeszcze kolejny do skóry tłustej,
  • kondycja naszej skóry – chodzi głównie o stopień nawilżenia. Czy jest podrażniona, a może przesuszona, odwodniona i zaczerwieniona?
  • czego oczekujemy od olejku, jakie funkcje ma spełniać? Czego nasza skóra potrzebuje najbardziej? Może to być odżywienie, nawilżenie, złagodzenie trądziku lub ukojenie.

Olejki do twarzy - czy używać?

Oleje są podzielone na różne oleje, każdy rodzaj ma inne właściwości. Wymieniamy oleje:

schnące: olejek jojoba, konopny, z pestek malin, z ogórecznika, z wiesiołka, z orzecha włoskiego. Ten typ olejków dedykowany jest do pielęgnacji skóry problematycznej i tłustej. Ma za zadanie zmniejszyć ilość zaskórników, stanów zapalnych i zmniejszyć ilość wydzielanego sebum. Mają lekką konsystencję, dzięki temu szybko się wchłaniają.

półschnące: olejek sezamowy, z pestek moreli, ze słodkich migdałów, arganowy. Przeznaczone są do pielęgnacji skóry normalnej oraz mieszanej. Są dość lekkie, przez co nie zostawiają tłustego filmu na skórze oraz nie zapychają porów.

nieschnące: olejek z pestek brzoskwini, kokosowy, oliwa z oliwek, z pestek dyni, awokado. Najlepiej sprawdzą się u osób z odwodnioną, suchą skórą. Mają raczej ciężką konsystencję. Minusem jest, że nie wchłaniają się od razu, więc pozostawiają tłusty film na skórze. Najlepiej stosować je na noc.

Przeczytaj też: MASECZKI DO TWARZY – JAKIE KORZYŚCI PŁYNĄ Z ICH UŻYWANIA?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here