aqua areobik

Jeśli chcemy szybko zrzucić na wadze, to możemy zrobić to w bardzo przyjemny sposób. Otóż, w ostatnim czasie popularnym zajęciem stał się aqua aerobik. Taki aerobik to po prostu zajęcia ruchowe, które są wykonywane w wodzie. Dzięki oporowi, który stawia woda można zrzucić więcej kalorii niż przy wykonywaniu takich samych ćwiczeń na sali treningowej. Najczęściej prowadzone zajęcia aqua aerobiku odbywają się w grupach, przy muzyce. Mogą być one urozmaicane przez wykorzystanie specjalnych przedmiotów czyli np. rurek z pianki poliuretanowej nazywanych „makaronami”, czy też pasów wypornościowych, albo piankowych ciężarków oraz rękawic.

aqua areobik

Dla kogo aqua aerobik?

Aqua aerobik może na dodatek uprawiać każdy, niezależnie od wieku oraz kondycji fizycznej. Dodatkowo tego rodzaju zajęcia nie wymagają nawet umiejętności pływania, ponieważ osoba ćwicząca cały czas pozostaje w styczności z podłożem. Podczas wykonywania tego rodzaju ćwiczeń w wodzie odciążony jest nasz cały układ kostno-stawowy, dlatego właśnie lekarze zalecają tę formę ruchu także osobom, które cierpią na osteoporozę, nadciśnienie tętnicze albo mają problemy z kręgosłupem czy stawami, a nawet kobietom w ciąży.

Bardziej efektywna forma aerobiku

Podczas aerobowych ćwiczeń w wodzie każdy ruch ciała osoby ćwiczącej musi zmagać się z jej oporem. Właśnie poprzez działanie wody nasze ciało jest więc zmuszone do wykonywania zdecydowanie bardziej wytężonej pracy mięśni, a w efekcie szybciej spalamy dodatkowe kalorie i szybciej wpływamy na wygląd naszych mięśni i całej sylwetki (chodzi również o postawę kręgosłupa).  Teoretycznie możesz spalić nawet kilkaset kalorii w ciągu jednej godziny takich ćwiczeń w wodzie.Te ćwiczenia można również wykonywać o wiele dłużej niż podczas zwykłych zajęć na normalnej sali treningowej. Pozwalają one bowiem na wydłużenie czasu pracy mięśni i w efekcie szybszego spalenia niepotrzebnej tkanki tłuszczowej.Ćwiczenia, które są wykonywane w wodzie nie obciążają również naszego kręgosłupa, a dzięki zanurzeniu jesteśmy w stanie wykonać w zasadzie każdy, nawet bardziej skomplikowany manewr naszego ciała.

Aqua aerobik jest więc takim rodzajem treningu, który daje naprawdę wspaniałe efekty. Jest naprawdę łatwy i przyjemny, a co najważniejsze uprawiać go może w zasadzie każdy. Na dodatek jest to aktywność fizyczna, która jest wykonywana w grupie co dodatkowo może bardziej podziałać na motywującą atmosferę i przynieść większe efekty w gubieniu zbędnych kilogramów. Warto więc spróbować tego rodzaju ćwiczeń, aby sprawdzić czy odpowiadają one naszym preferencjom. Aqua aerobik można polecić naprawdę wszystkim. Taki prosty sposób aktywności nadaje się dla dzieci, rodziców, a nawet dziadków. Jest to naprawdę świetna metoda, która między wpływa na skuteczne usprawnianie różnych części ciała nawet po kontuzjach czy też operacjach. Często ćwiczenia wykonywane w wodzie są naprawdę najlepszą metodą rehabilitacji po przebytych wcześniej złamaniach czy różnych zerwaniach ścięgien.

Tego rodzaju gimnastykę wodną można polecić zarówno kobietom w ciąży, jak i osobom bardziej otyłym czy też niepełnosprawnym. Dodatkową zaletą aqua aerobiku jest z pewnością także fakt, że aqua aerobik to nie tylko przyjemność, a także cudowna zabawa. Tak więc warto spróbować tego rodzaju ćwiczeń, aby przekonać się czy są one dla nas odpowiednie. Te ćwiczenia można również wykonywać o wiele dłużej niż podczas zwykłych zajęć na normalnej sali treningowej. Dlatego łatwiej spalić zbędną tkankę tłuszczową. Takie ćwiczenia pozwalają bowiem na wydłużenie czasu pracy mięśni i w efekcie szybszego spalenia niepotrzebnej tkanki tłuszczowej. Dlatego warto ich spróbować by móc cieszyć się dobrym zdrowiem i ładną sylwetką. Pamiętajmy o tym, że ruch jest dobry nie tylko dla naszej kondycji fizycznej, ale także psychicznej.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here