Główną funkcją bielizny sportowej jest zapewnienie wygody oraz komfortu podczas uprawiania sportu. Jest obowiązkowa szczególnie przy bieganiu na zewnątrz oraz przy intensywnych treningach siłowych. Niezbędna dla kobiet z dużym biustem, który może utrudniać wykonywanie wielu ćwiczeń.

Bielizna termoaktywna

Bielizna sportowa jest tak samo ważna jak odzież sportowa, którą zakładamy przed treningiem. Uprawianie aktywności fizycznej w figach, bokserkach czy stringach noszonych na co dzień sprzyja rozwojowi drobnoustrojów, które mogą przyczynić się do infekcji miejsc intymnych.

Jeżeli w okresie jesienno – zimowym uprawiasz sporty na dworze, np. biegasz, powinnaś zakładać bieliznę termoaktywną, zatrzymującą ciepło, a odprowadzającą nadmiar wilgoci. Przy zakupie tego rodzaju bielizny należy zwrócić uwagę na jej grubość oraz rodzaj tkaniny z jakiej została wykonana, który należy odpowiednio dobrać do uprawianej przez nas aktywności fizycznej. Trzeba również pamiętać, że bielizna termoaktywna musi ściśle przylegać do ciała.

Biustonosz sportowy

Biustonosz sportowy powinny nosić wszystkie kobiety, które uprawiają sport. Zapewnia on wygodę oraz komfort podczas treningu, a także zapobiega deformacji piersi. Najważniejszym aspektem, którym należy się kierować przy zakupie biustonosza sportowego jest rozmiar biustu. Ze względu na rozmiar biustu wyróżnia się następujące biustonosze sportowe:

• compression bra – biustonosz przeznaczony dla kobiet z małym bądź średnim biustem,
• encapsulated compression bra – biustonosz przeznaczony dla kobiet z dużymi piersiami,
• adjustable encapsulated compression bra – to biustonosz, który świetnie się sprawdzi u pań z małym, średnim jak i dużym biustem; przeznaczony jest dla kobiet prowadzących bardzo aktywny tryb życia.

https://www.moda.info.pl/

Majtki sportowe

Kobiety będące aktywne fizycznie powinny również nosić majtki sportowe. To ważny element bielizny sportowej, bowiem zmiana majtek przed i po treningu zmniejsza ryzyko rozwoju infekcji intymnych. Bielizna powinna być dobrze dopasowana i elastyczna, a także bezszwowa, dzięki czemu nie będzie jej widać pod legginsami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here