ćwiczenia

Większość osób marząc o uzyskaniu tak zwanego kaloryfera, czyli płaskiego brzucha poszukuje różnorakich sposobów, aby takowy uzyskać. Czasami jednak trudno jest to zrobić. Specjalne diety, czy nawet głodówki, albo farmaceutyki czy różne określone ćwiczenia fizyczne. W tym artykule skupimy się więc na tych ostatnich. Jak, dzięki ćwiczeniom osiągnąć szybko płaski brzuch? Przeczytajcie sami.

ćwiczenia

Otóż, najczęstszym błędem często popełnianym przy wykonywaniu różnych ćwiczeń angażujących różne mięśnie brzucha jest zazwyczaj ich zbyt duża częstotliwość oraz być może także intensywność. Prowadzić to niestety nawet może do ich przerostu, a w konsekwencji zwiększenia się obwodu naszego brzucha. W zasadzie niestety żadne ćwiczenia nie spowodują szybkiego spalenia tkanki tłuszczowej tylko i wyłącznie z jednej partii ciała. Prawda jest bowiem taka, że cały tłuszcz gubi się zazwyczaj równomiernie ze wszystkich naszych części ciała, z przewagą niestety tych, które w zależności od indywidualnych predyspozycji genetycznych są już z natury drobniejsze, po prostu szczuplejsze. Tak więc nawet spacery, bieganie czy też jazda na rowerze przy odpowiedniej diecie spowodują w końcu stopniową utratę naszego tłuszczu. Jednakże jeśli chcesz wraz ze wspomnianą wyżej dietą oraz aktywnościami fizycznymi przyspieszyć oraz uskutecznić uzyskiwanie płaskiego brzucha. Tylko wtedy może się to udać w szybkim czasie. A efekty będą bardzo zadowalające.

Różnorakie ćwiczenia

-Zwykłe brzuszki. To ćwiczenie działa oczywiście szczególnie skutecznie dla naszej górnej partii brzucha. Zapewne już większość z nas zna to ćwiczenie doskonale, między innymi z zajęć wychowania fizycznego nawet w szkole podstawowej czy choćby liceum, jednakże dla tych, którzy już zapomnieli specjalnie wyjaśniamy. Należy po prostu położyć się na podłodze, a przy tym zgiąć kolana oraz założyć dłonie za głową. Następnie należy podnosić górną część ciała, czyli tułów do linii kolan. Takim sposobem wystarczy nawet jedynie robić od 10 do 30 brzuszków dziennie, aby ładnie ładnie wyrzeźbić brzuch i móc cieszyć się nim chociażby na plaży.

-plank, czyli deska. Jest to naprawdę fantastyczne ćwiczenie na wzmocnienie naszych mięśni głębokich brzucha a także całych pleców. Pozycja ćwiczącego tutaj jest bardzo podobna do takiej przy robieniu zwykłych męskich pompek, z tym że zamiast jedynie na dłoniach nasze ciało opiera się na zgiętych przedramionach. Najlepiej jest wytrzymać w tej pozycji tak długo jak tylko jesteś w stanie, następnie odpocząć i powtórzyć jeszcze dwa razy.

-opuszczanie nóg. Powolne opuszczanie gwarantuje wzmocnienie głębokich mięśni brzucha, co pozwala na wyrzeźbienie ładnego kaloryfera oraz wzmocnienie kręgosłupa. Jest to jedno ze zdecydowanie najprostszych ćwiczeń. Polega ono po prostu na opuszczaniu wyprostowanych pod kątem prostym nóg w pozycji leżącej tak żeby nie dotknęły one podłoża, a następnie ponownym ich uniesieniu. Ruchy takie należy powtórzyć najlepiej około dziesięć razy.

-brzuszki skośne. Ćwiczenia na mięśnie skośne brzucha też są bardzo istotnym elementem naszych ćwiczeń. Pomagają one bowiem w wyrzeźbieniu talii oraz zwiększenia dobrych proporcji naszego ciała. Te ćwiczenia można także wykonywać na stojąco, po prostu podnosząc zgięte kolano do łokcia, przy wyprostowanym kręgosłupie. Najlepiej powtórzyć około 50-100 razy.

Jak widać są to naprawdę bardzo krótkie ćwiczenia, które wykonywane w regularny codzienny sposób ładnie ukształtują nasz brzuszek i przyspieszą proces jego „spłaszczania”. Dlatego warto się czasami poświęcić i spróbować zastosować owe ćwiczenia, wraz z dietą. Na pewno pomoże nam to osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Aktualnie płaski brzuch jest w modzie. Można nosić odkryte sukienki czy krótkie bluzki. Naprawdę dobrze to wygląda. Nie mówiąc już o tym, że na plaży można być królową.

  1. Gojnik-właściwości górskiej herbaty z Grecji

 

Gojnik to po prostu wspaniała roślina. Rośnie ona w górach na dużych wysokościach, dlatego właśnie jest niezwykle czystą i w ogóle niezanieczyszczoną przez powietrze czy też smog rośliną. Wyciąg z jej listków nazywa się herbatą górską lub grecką, dlatego że to właśnie w tym kraju zapoczątkowano jej picie. Już dawno temu Hipokrates (wielka osobistość w historii medycyny), który to właśnie  żył w I w n.e. dokładnie opisał jej fantastyczne właściwości prozdrowotne a także nadał jej miano starożytnego panaceum.

 

Jakie zalety?

Picie herbaty z gojnika przynosi bardzo wiele niezliczonych korzyści zdrowotnych, między innymi dlatego, iż zawiera on naprawdę olbrzymie ilości wielu antyoksydantów. Pod takim względem porównać ją z pewnością można do zielonej herbaty, jednakże w przeciwieństwie do niej gojnik nie zawiera ani grama kofeiny. Jest to więc kolejna zaleta, ponieważ idealnie nadaje się ona do spożywania przez osoby, które mają liczne problemy z nadciśnieniem krwi czy też sercem. Ponadto, napar z gojnika posiada wiele właściwości rozszerzających nasze naczynia krwionośne, co oznacza że działa na obniżenie ciśnienie krwi oraz zmniejszając częstotliwość naszego rytmu serca. Dlatego jeżeli ktoś ma problemy z nadciśnieniem oraz z całym układem krwionośnym, to może zacząć kurację herbatką z gojnika.

 

Smak i właściwości

Ponadto herbata z gojnika to napój bardzo smaczny, zwłaszcza wtedy kiedy porówna się ją do kilku innych naparów ziołowych, które niekoniecznie są smaczne ale posiadają równie korzystne walory zdrowotne.

Według wielu przeprowadzonych badań regularne, doustne spożycie takiej herbaty z gojnika może prowadzić do znacznego zmniejszenia się ilości a także tendencji do różnego rodzaju stanów zapalnych występujących w naszym przewodzie pokarmowym. Zazwyczaj jest to spowodowane najprawdopodobniej dużą obecnością fenoli a także wielu przeciwutleniaczy naturalnie występujących w tej roślinie.

Wspomniany już wcześniej Hipokrates w szczególności mocno zachwalał związane z regularnym spożyciem naparu z gojnika, korzyści płynące dla układów immunologicznego i oddechowego. Dlatego właśnie polecany jest on osobom przy wielu infekcjach oddechowych, takich jak kaszel czy choroby płuc. Ponadto, znacząco wspomaga on proces gojenia się ran ze względu na sporą zawartość żelaza.

Jednakże zdecydowanie największą skutecznością gojnik cieszy się jednak na przykład przy leczeniu zwykłego przeziębienia, grypy, czy też bezsenności oraz osteoporozy. Okazuje się odrobinę mniej, ale również skuteczna jest kuracja gojnikiem podczas wszelkich niepokojów, nieustającego lęku, a nawet gorączki, czy raka oraz niestrawności. Posiada on również bardzo silne właściwości przeciwbólowe, a także antydepresyjne oraz przeciwzapalne. Dlatego w wielu przypadkach warto pić herbatkę z gojnika. Nie dość, że jest ona smaczna, to jeszcze zdrowa.

Aby więc w pełni skorzystać z atrybutów herbaty z gojnika, należy po prostu sięgnąć po ziele, które jest ususzone w całości (wtedy zachowuje wszystkie niezwykle cenne składniki oraz cechy prozdrowotne), a także odpowiednio je zaparzyć: Można to zrobić używając 2 łyżeczki połamanej uprzednio rośliny. Następnie należy zalać je wrzątkiem i parzyć przez jakieś 5–10 minut. Można także przygotować napar: 1 łyżeczkę rośliny gojnika zalać wodą, następnie doprowadzić całość do wrzenia i gotować jeszcze przez 3 minuty. Taki napój nadaje się idealnie do spożycia zarówno na gorąco, jak i później na zimno. Przestudzony napój posiada jeszcze jedną dodatkową zaletę – efektywnie gasi pragnienie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here